Boby Worth víťazný u Aintree v prvom britskom víťazstvo od roku 2013 Cheltenham Gold Cup

Boby Worth urobil ohromujúci návrat do skrine víťazov v závode prekážok v Aintree, v ktorom outbattled jeho viac zdalo stablemate Simonsig. Víťazom, ktorého posledný britský úspech bol v Cheltenham Gold Cup 2013, vyzeral strácať silu vo svojich troch závodoch vlani v zime, ale teraz bude požadovať plnenie v Hennessy Gold Cup na konci tohto mesiaca.

< p> “bola to dlhá cesta späť obaja z púšte,” povedal Nicky Henderson, ktorý trénuje pár na jeho Lamourn dvore, “ale my sme urobili trochu pokroku. Sme radi, že s oboma z nich, samozrejme. Sú o niečo viac ako na pol cesty späť.

“Simonsig bolo fantastické.Barry [Geraghty] povedal, že dostal unavený sústruženie dovnútra, keď bola prázdna na druhý posledný a musel zavesiť na neho. Bolo to asi trochu ďaleko pre neho v tej krajine, ale Boby Worth stays.Sprinter Sacre a Boby Worth obaja pravdepodobne pretekať budúcu sezónu Celý článok

“Nemáme plán Simonsig. Chcel by som sa vrátiť cez ploty. ste videli, ako chce on, sme museli vziať čerstvosť z neho. “

Potom, čo bola 25-1 výstrel pre Hennessy, ktorý získal pred tromi rokmi, Boby Worth je teraz k dispozícii na všeobecne 14-1 pre Newbury závode tri týždne.Spolupracuje Nico de Boinville pri tejto príležitosti, že by mohol byť prípadne tam zišiel s Geraghty, ktorý bol na palube pre všetkých ale tri zo svojich závodov.

Simonsig má záznam v King George na Boxing Day, ale Henderson naďalej nie je presvedčený, že šedá je zdržiava prenasledovateľ a jeho zlyhanie usadiť sa v raných fázach tohto závodu je ďalší bod v prospech kratších vzdialeností.


Ale tento prvý výlet za 970 dní jedol aspoň naznačujú, že Simonsig môže ešte vyhrať kvalitné zápasy.

Pokračovanie na tému pozitívne predzvesti, tento jeden – dva pre problémové Henderson veteránov vytvára dobré podmienky pre návrat k rokovanie Sprinter Sacre v Cheltenhame budúcu nedeľu.Odvolával sa na trénera ako “tretej etapy tohto triumvirátu”, Sprinter Sacre bola považovaná za jednu z najväčších steeplechasers v závodnej histórii po tom, čo vyhral svoj prvý 10 pretekov cez ploty, ale on bol neúspešný a napadol nezdary v posledných dvoch rokoch .

Paul Nicholls obnovil jeho zvyk na výhru hlavnej sobotňajšej preteky zaslaním Irving pristáť Elite Limitné na Wincanton.Šampión skokov trenažér dal dieťaťu dych operáciu počas leta, ale obával sa, že Irving môže potrebovať tento beh na svojej ceste na Boj proti piatej prekážke v Newcastle 28. novembra. “Vyriešili sme jeho dýchanie von v lete A je úžasné, ako ich drží späť, keď nemôžu dýchať, “povedal Nicholls. “Nick [Scholfield] bol na ňom veľmi sladký v prístupe k dnešnému dňu a povedal, že len zmenil rýchlosť. Urobili sme s ním rôzne veci a zjavná cesta je teraz ísť do Fighting Fifth.Jediný spôsob, ako by tam ísť, ak je Newcastle nemohol fázy závod, v tom prípade je tu pekná súťaž v Haydock pre neho.

“Nikdy sa to nestalo na neho vlani, a aby som bol úprimný, sme si mysleli, že by to dnes potrebovať. Nick hovorí Cheltenham naozaj nie je mu vyhovoval, pretože mu to si vyžaduje určitý čas, aby sa zahrial, takže v tejto fáze Champion Hurdle nie je na svojom programe dňa. “

Nicholls to Ould Lad bol dobre-cúval obľúbený pre Badger Aleš Chase, ale tréner bol opatrný vopred pri posudzovaní šancu na koňa, ktorý len bol vo svojej záhrade po dobu dvoch mesiacov. V prípade, sedem rokov starý bol dreli z nejakým spôsobom von na dažďom zmäkla zemi.Drop Out Joe, trénoval Charlie Longsdon, bojoval na 11-1 úspechu nad Royal Palladium.

u-stavky.com/