Gretzky sa klania legende! Prezradil, ako vyzeralo stretnutie s Alim († 74)

Celý športový svet sa od piatkovej noci zahalil do smútku. Svet opustil boxer, ktorý presahoval hranice boxu, ale i celého športu. Stovky svetoznámych osobností najlepšie stávkové kancelárie na internete sa teraz klania veľkému mužovi. Posledné spomienku mu venoval aj najlepší hokejista všetkých čias Wayne Gretzky.


“Muhammad Ali bol najväčším športovcom, čo kedy žil,” vystrúhal Alimu poklonu “The Great One”.

Je to až symbolické, že takéto uznanie prichádza z úst športovcov, ktorému v hokejovom svete nepovie nikto inak ako ” The Great One “na adresu iného, ​​ktorého všetci poznajú pod pseudonym” The Greatest “.

” Už niekoľkokrát v minulosti som hovoril, že dva najlepšie športovci, čo som kedy videl, bol Muhammad Ali a Michael Jordan.Pre mňa osobne ale ten najlepší bol Muhammad Ali, “priznáva držiteľ väčšiny hokejových rekordov.

Slávny útočník na Alim vyzdvihuje obzvlášť fakt, že černošský boxer posunul šport do vyšších poschodí. Box preslávil po celom svete a jeho význam prekračoval povrazy ringu. Popularitu, ktorá mu dostávala, využíval v boji za práva černochov či ako odporca vojny vo Vietname.

“On bol neskutočne inšpirujúce postavou športu. Box urobil ďaleko populárnejší, tým ako dokázal vystupovať a prezentovať svoju charizmu. Box dokázal predať ako žiadny iný športovec nikdy predtým.Sport posunul do ďalšej dimenzie a pridal mu vyššie poslanie v niekoľkých smeroch, “vysekáva Gretzky poklonu veľké legende.

Na záver pridáva jednu zo svojich príhod, ktorú prežil s legendárnym boxerom. “Prvýkrát som ho stretol v kabíne v Los Angeles. Bol to rok 1982, to som ešte hral za Edmonton Oilers. Prišiel do kabíny v dobrej nálade, tancoval, smial sa. Všetci sme boli nadšení, že ho vidíme a zrazu stávková kancelária prišiel ku mne a hovorí. “Ty si vraj ten veľký. Pamätaj, ja som navždy ten najlepší,”.Len som na neho pozeral, “smial sa Gretzky, ktorý príhodou aj nenápadne naťukl Aliho neskonalé sebavedomie.

To ho totiž zdobilo celý život.

Témy: šport, box, hokej, ali, Gretzky, stávkovej kancelárie bonusy úmrtia