Monoposty budou těžší ovladatelné. Nová sezóna F1 bude plná změn

MELBOURNE. Soutěžní dění v motoristické formule 1 se téměř po čtyřech měsících vrací zpět a odstartují ho páteční časné ranní tréninky v melbournském Albert Parku před nedělní Velkou cenou Austrálie.

Nová sezóna se začne ve znamení poměrně velkých změn, podobně jako tomu bylo před ročníkem 2014.Momentálně se však úprava pravidel netýká pohonných jednotek, ale aerodynamiky a pneumatik, které by měly zajistit tří- až pětisekundovým zrychlení na jedno kolo.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Změna ho těší. Lidé se poslední roky dívali na trapné auta, říká Alonso Mistra světa nahradil Bottas

Z aerodynamického hlediska týmy postavily nové monoposty tak, aby měli větší přítlak i přilnavost na trati, čímž však budou těžší ovladatelné.K rychlejším monopostem přispějí i nové pneumatiky Pirelli, přední budou širší o 60 milimetrů, zadní o 80.

S novými pravidly je těžké určit favorita nadcházející tradiční australské OUVERTURE. Přestože v posledních třech letech dominoval Mercedes, v předsezónních testech v Barceloně jeho jezdci nepodali nejlepší výkon. video //www.youtube.com/embed/SmqvFNQ-Sv4

Aj nováček v týmu, Fin Valtteri Bottas, který nahradil šampiona Nica Rosberga, si myslí, že monopost W08 neukázal plný potenciál: “Zdá se, že jsme všichni u sebe, je to těsné.Jsou to však pouze testy a každý jezdí jindy během dne, má jiný program, takže je těžké říct, jak na tom jsme. “Velká cena Austrálie:

” Zjistíme to však velmi brzy. Ferrari vypadá být velmi silné a bude to proti nim náročné. Určitě očekáváme těsný souboj, alespoň na začátku sezóny. Pak to už bude o vývoji, “dodal bývalý jezdec Williamsu.Pre Vettela jsou favority jezdci Mercedesu

Bylo to právě Ferrari, které během zimních testů ukázalo svou sílu a dosáhlo i nejlepší čas 1: 18,634 minuty v podání Kimiho Räikkönena. Finský veterán se později přiznal, že mohl být ještě rychlejší.I jeho kolega Sebastian Vettel je spokojený s progresí v týmu.

“Myslím, že jsme lépe připraveni ve srovnání s loňskem. Celkově máme větší formu, vzali jsme si ponaučení a minulý rok byl pro nás nejdůležitějším,” přiznal čtyřnásobný mistr světa. Mercedes představil monopost pro novou sezónu (14 fotografií)

“Důkaz však nezískáme spíše než na prvních závodech v Melbourne a pak následně v nejbližších velkých cenách,” pokračoval Vettel.

“Pokud budeme moci v Austrálii bojovat o pódium, bude to skvělé.Pokud někdo vyhraje šampionát třikrát po sobě (Mercedes, pozn.), Je jasné, kdo je favorit, “dodal.Red Bull bude sebevědomý

Po třech loňských vítězstvích se bude chtít prodrat na nejvyšší stupínek i Red Bull, ačkoli zimní testy neproběhly zcela podle představ tohoto rakouského týmu.

Nedělní naději australských fanoušků Daniel Ricciardo odhaduje, že k Mercedesu je jeho družstvo velmi blízko. Loading…

“Vypadá to tak , že za Mercedesem jsme o méně než půl sekundy. Do prvního závodu jdeme se sebevědomím, “řekl 27-letý rodák z Perthu.

” Samozřejmě, že se musíme zlepšit. Jak na tom jsme, to nevím. Musíme si počkat do prvních dnů.Auto není špatné, ale prostor na progres je vždy, “dodal Ricciardi o osm let mladší kolega Max Verstappen.Očakáva se slunečné počasí

Na otevírací akci roku 2017 Pirelli poskytne týmem měkké, superměkké a Mimořádně jemné pneumatiky.

Během víkendu bude v Melbourne slunečno s maximální teplotou 28 ° C, sobotní kvalifikace i nedělní závody odstartují o 7.00 h SEČ.

Přímé přenosy z tréninků a kvalifikace nabídne stejně jako loni stanice Sport1, samotnou Velkou cenu Austrálie odvysílá živě Sport2.Prehľad vítězů posledních 10 ročníků VC Austrálie: